Kültür fotoğraf turları

17-21 Ekim 2018 Karadeniz Kültür Fotoğraf Turu

4 gece 5 gün boyunca sonbaharda bir başka güzel olan Karadeniz’in en gözde yaylalarını ve doğal güzelliklerini sen de bizimle gezmek ve fotoğraflamak ister misin? Düzenlediğim kültür fotoğraf turları için bize katılabilirsin!

Sizler için daha önce programlanmış yeni lokasyonlarla enfes bir Karadeniz programı çıkarttım. Turumuz sadece fotoğrafçı arkadaşlarımız için değildir; katılmak isteyen herkes katılabilir.

Tarih: 17-21 EKİM 2019 (4 gece 5 gün)

Kontenjan: 14 kişiyle sınırlıdır.

Fiyat: 2050 TL (İki kişilik odalarda kişi başı fiyat)

Bu gezi Murat DAĞASLAN tarafından; TÜRSAB A-7609 numaralı Endemic Tours işbirliğinde gerçekleştirilecektir.

Borçka Karagöl

1. Gün – Trabzon – Borçka  (17 Ekim Çarşamba)

Trabzon Havaalanı’nda buluşmanın ardından aracımıza yerleşiyoruz ve sahil boyu doğu istikametinde devam ediyoruz. Çayeli’nde öğle yemeğimiz için mola veriyoruz ve meşhur kuru fasülye ve Rize kavurması ile Turbo sütlacın tadına bakıyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz ve Hopa üzerinden güneye yönelerek Cankurtaran Tüneli’ni geçiyoruz ve Borçka’ya ulaşıyoruz. Kısa bir molanın ardından Karagöl’e doğru yükselmeye başlıyoruz. Sonbaharın her tonunu göreceğimiz Karagöl adeta bir orman denizinin içinde yer alıyor. Burada göl çevresinde dolaşıp fotoğraf molası verdikten sonra yaylalara doğru yükselmeye devam ediyoruz. Atanoğlu Yaylası’na çıkıp muhteşem manzaraya nâzır fotoğraflar çektikten sonra Heba Yaylası’na geçiyoruz ve konaklayacak olduğumuz yayla evimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz için hazırlanan sofrayı görünce sakin olmanızı ve öyle kalmanızı öneririz.

Borçka Klaskur Şelalesi

2. Gün – Heba Yaylası – Maçahel  (18 Ekim Perşembe)

Yine muhteşem bir yöresel ve yaylasal kahvaltımızın ardından hareketle Atanoğlu Yaylası’na doğru sırttan bir patikadan, birbirinden güzel açılar yakalayabileceğiniz bir rotadan ilerliyoruz. Burada aracımızla buluştuktan sonra Karagöl’e inişe geçiyoruz. Sonrasında 1875m rakımlı Maçahel Geçidi’ne tırmanıyoruz. Burada da Karçal Dağlarının eteklerinde yer alan ve Gürcistan sınırının çevrelediği, aynı zamanda Türkiye’de tek UNESCO’nun Biyosfer Rezerv Alanı olan Maçahel’e tepeden bakıp, kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Sonra Camili merkezine doğru inişe geçiyoruz. Düzenli Köyü’nden geçerek Efeler Köyü’ne hareket ediyoruz ve konaklayacak olduğumuz pansiyonumuza yerleşip akşam yemeğimize kadar serbest zaman veriyoruz.

Çiçekli Yaylası

3. Gün – Efeler Köyü – Maral Şelalesi (19 Ekim Cuma)

Erken kahvaltımızın ardından Maral Köyü’ne hareket ediyoruz. Belli bir noktaya kadar aracımızla ilerledikten sonra yürüyüşe başlıyoruz ve zor olmayan kısa bir yürüyüşle orman içinden ilerleyerek Maral Şelalesi’ni tam karşıdan görebileceğimiz çardağa ulaşıyoruz. Burada mola verdikten sonra dileyenlerle şelalenin altına kadar iniyoruz. Ardından dönüşe geçiyoruz ve Maral Köyü’nde bulunan rengârenk ahşap cami olan Tarihi İremit Camii’ni ziyaret ediyoruz. Cami sonrası öğle yemeğimiz için tarihi bir köy evinde yöresel lezzetlerin tadına bakıyoruz. Yemek sonrası Gürcistan sınırını çok yakından görme fırsatı buluyoruz ve hiç çivi kullanılmadan yapılmış, tarihi Merkez Camii’ni de ziyaret ederek Maçahel’den ayrılıyoruz. Sahil yoluna indikten sonra Ardeşen üzerinden Çamlıhemşin’e geçiyoruz ve Ayder istikametine doğru ilerliyoruz. Konaklayacak olduğumuz otelimize yerleşmenin ardından Ayder civarında serbest zaman veriyoruz ve fotoğraflar eşliğinde gezintiye çıkıyoruz.

Kemerli Kaçkar ve Avusor Gölü

4. Gün – Çamlıhemşin – Avusor Yaylası  (20 Ekim Cumartesi)

Kahvaltımızın ardından Avusor Yaylası’na doğru hareket ediyoruz. Yaylaya ulaştıktan sonra yaklaşık 2700m rakımda bulunan Dobacelazena (Büyük Göl) Gölü için 1,5 saatlik yürüyüşümüze başlıyoruz. Göle ulaşmanın ardından göl çevresinde 1 saat kadar mola veriyoruz. Ardından yaylaya geri dönüp Huser Yaylası’na doğru ilerliyoruz. Burada manzara bi harika dostum! Aman ha bayılmayın. Bulut denizini yakalarsak, bulutlar üzerinde salıncakla uçuruma doğru sallanmanın keyfini yaşayabileceğiniz bir yerdeyiz. Öğle yemeğimizi burada yedikten sonra da Ayder’e doğru dönüşe geçiyoruz. Gün batımını burada yaparak da Ayder’e inebiliriz. Hava durumuna bağlı olarak gün batımını beklemeden aşağı inerek Tar Deresi ve Bulut Şelalesi yürüyüşü yapılabilir. Sonrasında akşam yemeğimiz ve konaklamamız için otelimize hareket ediyoruz.

Çiçekli Yaylası

5. Gün – Çat Vadisi – Çiçekli Yaylası ve Trabzon  (21 Ekim Pazar)

Kahvaltımızın ardından Çamlıhemşin üzerinden Çat Vadisi’ne doğru ilerliyoruz. Çiçekli Yayla’ya doğru yükselmeye başlıyoruz. Bugün rotamız biraz uzun ama manzara için kesinlikle değer. Yaylaya ulaştıktan sonra biraz daha devam ederek yaylanın tam sırtına çıkıyoruz. Buradan tüm vadinin ve Kaçkar – Verçenik silsilesinin manzarasını seyrettikten ve fotoğrafladıktan sonra inişe geçiyoruz. Çat’ta öğle yemeğimizi yemenin ardından da sahil yoluna iniyoruz ve akşam uçağı ile dönmek üzere Trabzon Havaalanı’na doğru yolumuza devam ediyoruz, ve bir başka organizasyonumuzda tekrar görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

(Dönüş uçuşunuz için saat 20:00 ve sonrasını tercih ediniz!)

YANINIZDA GETİRMENİZ GEREKEN EŞYALAR;

 • Fotoğraf Makinası,Tripot,Yedek 64 GB Hafıza Kartı,Geniş Açı,Orta Zoom ve Tele Lensler
 • Su/kar geçirmez kışlık bot (Gore-tex olması önerilir.)
 • En az 30 litrelik sırt çantası (Yağmurluklu)
 • Yağmurdan korunmak için yağmurluk veya panço. Ya da gore-tex montlar.
 • Kışlık sentetik kumaşlı pantolonlar. (Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz)
 • Sizi soğuktan koruyacak bir sweat-shirt, kazak veya polar mont.
 • Yedek t-shirt
 • Kafa feneri, el feneri
 • İhtiyacınız olan günlük ilaçlarınız varsa yanınıza almayı lütfen unutmayınız.
 • Bere, buff, atkı, eldiven
 • Rehberinizde ilkyardım çantası var, ancak sizin de ufak bir ilkyardım çantası hazırlamanızı öneririz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER;

 • Profesyonel yerel rehberlik hizmeti
 • Fotoğraf eğitimleri ve çekim teknikleri
 • Özel aracımız ile turda belirtilen tüm transferler ile havaalanı transferleri
 • 4 gece konaklama
 • 4 akşam yemeği
 • 4 kahvaltı
 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;

 • Uçak/otobüs biletleri (Buluşma en geç sabah 09:30’da Trabzon Havaalanı veya Trabzon Otogar)
 • Tüm öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği
 • Elde olmayan nedenlerden doğabilecek ekstra masraflar
 • Single konaklama farkı: 280.-₺
 • Müze, örenyeri girişleri
 • Kişisel harcamalar ve otellerdeki ekstralar vs

ÖN KAYIT İÇİN FORMU DOLDURUNUZ;

NOTLAR VE ŞARTLAR:

 • Rehberimiz hava şartlarına göre tur programında kalite standardını düşürmeden değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tura yeterli katılımın sağlanamaması durumunda hareket tarihinden 2 hafta önce tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
 • Rehberimiz hava şartlarına, yol şartlarına göre program içeriğini değiştirme hakkına sahiptir.

İPTAL VE İADE KOŞULLARI;

 • Paket turun başlamasına 30 günden daha fazla bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir.
 • Seyahat tarihine 30 gün kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %50’si, seyahat tarihine 10 gün kala yapılan iptallerde ise paket ücretinin tamamı geri iade edilmez. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.
Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply